Kiaušinių marginimas vašku

Posted on | March 26, 2013 | 15 Comments

Kelis metus iš eilės esu dalinusis savo margučių nuotraukomis. Praeitais metais, pagaliau susiruošiau nufotografuoti ne tik juos, bet ir visą procesą. Nuotraukos laukė beveik metus ir štai, šį pavasarį jos papuošė žurnalo  “Debesys” numerį. Labai norėčiau, kad šis straipsnis ką nors pastūmėtų išmėginti kiaušinių marginimą vašku. Juk tai smagus užsiėmimas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems :)

marguciai2small

Mums reikės:

 •  virtų kiaušinių
 • maistinių dažų
 • vaško (ne parafino)
 • žvakės
 • žvakidės lygiu viršumi, ant kurio būtų galima pastatyti dangtelį
 • metalinio dangtelio
 • medinių pagaliukų arba pieštukų
 • smeigtukų plokščia viršūnėle arba mažų vinukų

Smeigtukus arba mažus vinukus susmeikite į pagaliukų arba pieštukų galus.

Uždekite žvakę, įstatykite ją į žvakidę, virš jos padėkite metalinį dangtelį (patikrinkite, ar jame neliko jokių guminių dalių). Pripjaustykite į dangtelį vaško, palaukite, kol jis ištirps ir įkais.

Į vieną ranką pasiimkite virtą ir jau ataušusį kiaušinį, į kitą pagaliuką su smeigtuku. Įmerkite plokščią smeigtuko galą į vašką ir kurį laiką palaikykite − smeigtukas turi įkaisti. Greitais judesiais nuo savęs braukite ant kiaušinio linijas. Norimais raštais išmarginkite visą kiaušinį.

Maistinius dažus paruoškite pagal instrukciją ant pakuotės. Vanduo, į kurį merksite kiaušinius, turi būti drungnas, o ne karštas, nes kitaip vaškas ištirps ir rašto neliks. Nudažykite margučius, išdžiovinkite.

Vašką ant margučių galite palikti, nuskusti aštriu peiliuku arba nutirpinti virš ugnies. Tik nedarykite to virš žvakės, nes kiaušinis aprūks.

Receptas ruoštas žurnalui “Debesys”.

marguciai5small

marguciai7s

Share Button

Susiję įrašai:

Sensacija, mano vyras virtuvėje ir rūgštynių sriuba
Daržovių sriuba su grikiais

Comments

15 Responses to “Kiaušinių marginimas vašku”

 1. avatar Vita
  March 26th, 2013 @ 10:01 am

  Kaip tu dailiai pieši :) Mano marginti vašku kiaušiniai būna kažkoks gyvenimo nesusipratimas, mano 4 metų sūnėnai gražiau dekoruotų kiaušinius nei aš. Va todėl aš ir nebesiryžtu savo meninių sugebėjimų (ar jų trūkumo) kasmet rodyti :D

 2. avatar Elinga
  March 26th, 2013 @ 11:07 am

  O kur gauti to vaško? Gal jau ir aš šiemet pabandysiu :)

 3. avatar Viktorija
  March 26th, 2013 @ 3:05 pm

  Vita, ačiū, iš tikrųjų aš piešti nemoku :) Velykos vienintelė diena metuose kai tai darau. Išduosiu paslaptį. Tam, kad raštas atrodytų lygesnis ir dailesnis, reikia piešti storomis linijomis. Pabandyk marginti ne adatėlėmis, o mažu vinuku. Ir pamatysi, tau pavyks :)

 4. avatar Viktorija
  March 26th, 2013 @ 3:07 pm

  Aš patu vaško nesu pirkus, nes mano anytos klodai vis nesibaigia. Manau, jo būna bitininkų parduotuvėse. Štai pirmos dvi nuorodos, kuriomis pasidalino Google:
  http://www.bitinelis.lt/lt/Vaskas/
  http://vaidobitynas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=33

 5. avatar Aušrike
  March 26th, 2013 @ 6:01 pm

  Galima marginti ir žalius kiaušinius vašku (tik nesutraiškyti tarp rankų), tada juos nudažyti maistiniais dažais arba merkti į svogūnų lukštus ir po to velykų rytą išvirti (taip ir vaškas nutirps, ir kiaušiniai bus šiltutėliai) :)
  Smagių ir šiltų artėjančių šv. Velykų! :)

 6. avatar Viktorija
  March 26th, 2013 @ 6:30 pm

  Ačiū už patarimą! O kiaušinių lukštų nuoviras ir šaltai dažo? Ir kiaušiniai ištirpusiu vašku neišsiterlioja? Jei taip, tai būtinai išbandysiu šiemet. Gražių švenčių ir Jums! :)

 7. avatar Asta
  March 26th, 2013 @ 7:09 pm

  Labai dailūs margučiai, Viktorija! Man tai atrodo didelis iššūkis, todėl labai žaviuosi žmonėmis, kurie margina kiaušinius taip kruopščiai, gražiai :)

 8. avatar Aušrike
  March 27th, 2013 @ 5:03 pm

  Svogūnų lukštus užpilam vandeniu ir įpilam ten acto porą šaukštų (priklausomai koks paaukotas puodas dydžio, nes nusidažys velykiškai ir puodas) :) tada iš vakaro sudedam kiaušinius ir lieka iki ryto. Ryte visą tą puodą, su lukštais ir kiaušiniais kaičiam ir verdam. Kiaušiniai nusidažo, vaškas nutirpsta ir paprastai plaukioja paviršiuj, tai jo prilimpa tik traukiant lauk. Tik ištrauktus kiaušiukus reikia nuvalyti švelniu medžiagos gabaliuku ir patepti lašinuko bryzeliu (čia dar mano močiutės laikų “šventinis pablizginimas”) :) dar svarbu nepamiršt prieš pradedant virt kiaušinius, juos pajudint, kad netyčia koks svogūno lukštas nebūtų prisiklijavęs mirtinai ir viso reikalo nesugadintų. O kol verda puodas, labai kiaušinių nemaišyt, kad vaškas anksčiau laiko neatsiklijuotų.
  Va tokia mūsų šeimoje technologija :)
  Sėkmės bandymuose ir lauksim komentarų ar straipsnio apie rezultatus :)

 9. avatar Ausra
  March 27th, 2013 @ 5:51 pm

  Viktorija, labai labai! ypac tas su taskeliais; ir mes taip bandysim;

 10. avatar Viktorija
  March 27th, 2013 @ 10:28 pm

  Ačiū! Man tai ne iššūkis, o malonumas :) Pabandyk, gal ir Tau patiks :)

 11. avatar Viktorija
  March 27th, 2013 @ 10:29 pm

  Labai ačiū už išsamų procesą! Bus išbandyta :)

 12. avatar Viktorija
  March 27th, 2013 @ 10:31 pm

  Ačiū! Sėkmės bandant! Tam taškuotam naudokit vinuką su galvute šiek tiek mažesne negu norit taškiuko. Su smeigtuku taškiukai per maži gaunasi ;)

 13. avatar Donce
  March 30th, 2013 @ 11:13 am

  nu tarp ko mentaru reik kad pasireikstu ir vyru nes vien moteriskes sukasi virtuveje :)

  as marginu vasku zalius keusinius (dazniausiai baltu lukstu nes graziau atrodo) paskui merkiu i svogunu lukstu “virala” ar kaip ji pavadinti…
  yra dar vienas budas kuri naudojo tai yra kiausiniu dazymas “krapiniu” nu tokiu kur senukuose buna tampus popieriaus jy kisu i puoda ir verdu nuo uzvirimo 5 min paskui atausinu ta skysty kazkokios spalvos pvz melynos. Tada pilu atcto lebai neadaug gal 1,5 arbatinio saukstuko ir merkiu keusinius

 14. avatar Viktorija
  March 31st, 2013 @ 6:14 pm

  Smagu, kad yra ir vyrų besisukančių virtuvėje! :) Šiais metais išbandžiau ir aš šaltų kiaušinių marginimą. Smagu, kad juos galima patiekti ant stalo dar šiltus :)

 15. avatar   Receptų medis » Blog Archive » Natūraliais dažais dažyti kiaušiniai
  April 6th, 2014 @ 10:20 pm

  […] metais, rašiau apie tai, kaip kiaušinius marginti vašku. Man taip marginti kiaušinius labai patinka. Dažniausiai, visi namiškiai išmargina po vieną,  […]

Leave a Reply


− 7 = 1

 • Valgiaraštis

 • Produktai

 • Facebook

 • Reklama